גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כיתבו את האימייל שלכם לצורך שחזור הסיסמה
עגלת קניות
שם
מחיר
כמות
מחק
אשר ושלם

דגי זהב - Goldfish

דגי זהב למכירה

זן דגי זהב התגלה לראשונה במזרח ונחשב לחיה קדושה אותה גידלו בבריכות נוי בחצרות של קיסרים, לאט לאט הוא הובא לכל העולם והיום זה אחד הזנים המוכרים ביותר. דגי זהב הינם דגים ממשפחת הקרפיונים המתקיימים במים מתוקים, ולמרות שמם, הם יכולים להימצא במגוון צבעים שונים כמו כחול, שחור, לבן, אפור וכו'. דגי זהב מאוד פופולאריים בקרב חובבי הדגים, בד"כ חיים באקווריום מים מתוקים ונפוצים מאוד באקווריומים דגי נוי ובריכות נוי.

דגי הזהב הם אוכלי כל אך שדורשים מזון עשיר בחלבון להתפתחות נאותה. מדובר בדג שקט שניתן לגדל כיחיד או בקבוצות, אך אין לשכנו עם דגים הקטנים מספיק בכדי להיכנס לפיו מכיוון שיראה בהם אוכל. כמו כן לא מומלץ לשכנו עם דגים תוקפניים כיוון שאינו מסוגל להתגונן מפניהם. מומלץ לקרוא: טיפול בדגי זהב.

מדובר בדג ממשפחת הקרפיוניים - Cyprinidae, אחת ממשפחות הדגים המוכרות בעולם, שכוללת בתוכה את הקרפיון המצוי ואת דג הזהב, הזברות וקרוביהם (דניו), דג ה"דוקטור" (עגלסת), כרישי הכסף ואוכלי אצות סיאמיים, ושלל זני ברבוסים שהגדול ביניהם, Catlocarpio siamensis, הוא הדג הגדול ביותר במשפחה זו עם אורך מירבי של 3 מטר!

דגים ממשפחה זו לרוב חיים בלהקות ומתרבים על ידי הטלות ביצים המוניות. משפחת דגים זו נפוצה באירופה, אסיה, אפריקה וצפון אמריקה. משפחת הקרפיוניים כוללת 220 מינים עם יותר מ 2400 זנים נפרדים מה שהופך אותה למשפחת הדגים (ובכללי החולייתנים) הגדולה ביותר.

דג זה שייך לסוג קרסיוס - Carassius, שמם של דגים אלו באירופה. סוג זה כולל קרפיונים בינוניים וגדולים מאירופה ואסיה שלא ניחנים בבינים. דג הזהב הוא מין מבוית שפותח לראשונה בסין לפני יותר מאלף שנה מהקרפיון הפרוסי (Carassius gibelio). מדובר באחד מדגי הנוי המבויתים הראשונים (אם לא הראשון), וכיום דג הזהב מהווה את דג הנוי המוכר והפופולארי ביותר בעולם. קיימות מספר אוכלוסיות פרא של דג הזהב, אך מקורן בדגים מבויתים ששוחררו לטבע. נכון להיום קיים מגוון זנים של דג הזהב עם דרישות מעט שונות בהתאם לצורת גופם.