גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כיתבו את האימייל שלכם לצורך שחזור הסיסמה
עגלת קניות
שם
מחיר
כמות
מחק
אשר ושלם

דגי זהב המדריך המלא

דג הזהב הוא דג מאוד אינטליגנט בעל חוש שמיעה מפותח ביותר, דבר שיעזור לו לחיות גם בטבע ולא רק כחיית מחמד ומאוד נפוץ בקרב מגדלי הדגים באקווריום הביתי.

דגי זהב טיפול

דגי זהב דורשים טיפול רב ועדיף "לאמץ" אותם כאשר יש לכם ידע מוקדם בגידול דגי נוי, ובעיקר את הזמן והאמצעים לעשות זאת, מכיוון שהם נוהגים לייצר ליכלוך רב באקווריום, דבר הדורש תחזוקה רבה יותר וניקוי לעיתים תכופות יותר. דגים שיחיו באקווריום שאותו לא מתחזקים נכון מן הסתם יחלו.

החלפת מים לדגי זהב

עבור שמירת מי האקווריום נקיים, מומלץ לקנות פילטר לאקווריום חיצוני או פנימי שינקה את הליכלוך, זאת במקביל להחלפת מים לדגי זהב באופן תדיר. דגי זהב זקוקים לפילטר עם חמצן, משום שהחמצן במי האקווריום לא מספיקים להם לנשימה, גם אם האקווריום גדול.

תנאי נוסף שחשוב לשמור עליו לפני הכנסת הדג לאקווריום הוא רמת ה PH המתאימה במים. דגי זהב זקוקים לרמת PH 7.5 במים. בדיקת ערכי מי האקווריום חשובה מאוד ויש לוודא שאין כלור במים, דבר היכול להרעיל את הדגים ולדאוג לחטא את האקווריום לפני הכנסת הדגים.

אוכל לדגי זהב

מה אפשר לתת לדג זהב לאכול? בעיקרון, מזון לדגים יכול להיות מאוד מגוון, ובמקרה הזה, האכלת דגי זהב די פשוטה משום שהם אוכלים פחות או יותר הכל ללא העדפות מסוימות, החל מצמחים וגם יתושים, זחלים וחיות אחרות. כדי לבחור אוכל לדגים המתאים לדג שלך, אפשר לנסות סוגים שונים ולראות איזה סוג אוכל הוא יותר אוהב לאכול.

טמפרטורת מי האקווריום

הטמפרטורה העדיפה לדג זהב על אף שהוא יכול לחיות בטמפרטורות נמוכות וגבוהות יותר, היא 24 מעלות צלסיוס, לכן צריך לדאוג שמי האקווריום יהיו בטמפרטורה זו על מנת שלדג שלכם יהיה נוח ככל הניתן. לכן, לפני שהדג החדש קופץ ראש לאקווריום תדאגו לכך, הניחו את השקית בה נמצא הדג בתוך המים עד להשוואת טמפרטורות בין המים שבשקית למים שבאקווריום.

מה עוד חשוב לדעת?

למרות התמונה המוכרת של דג הזהב בתוך אקווריום עגול קטן, עדיף לשים אותו באקווריום גדול ומרווח כיוון שאקווריום עגול כזה לא תמיד מתאים כסביבה הולמת לגדל בה את דג הזהב. מומלץ כמובן להוסיף באקווריום צמחים אמתיים או מלאכותיים, אשר בהחלט יוסיפו לאפקט הסביבה הטבעית עבור הדגים ויקנו להם חיים קצת יותר טובים ונעימים.