גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כיתבו את האימייל שלכם לצורך שחזור הסיסמה
עגלת קניות
שם
מחיר
כמות
מחק
אשר ושלם

אלמוגי LPS לאקווריום

מדובר באלמוג מתת מחלקת הששאים - Hexacorallia, שכוללת את השושנות, אלמוגי הפטריה, הזואנטידים והאלמוגים הקשים. אלמוג זה שייך לסדרת האלמוגים הקשים - Scleractinia, שמתאפיינת ביכולת של רוב הזנים בה לבנות שלד סידני, והיא זו שהתפרסמה בתור "אלמוגים" והפכה לסדרה המייצגת את צורת החיים המעניינת הזאת.

אלמוג זה שייך למשפחת דשאניים - Euphylliidae, שהזנים בה ניחנים בשלדים שבירים אך עבים עם שיניים דקות וארוכות שתומכות בפוליפים. הפוליפים בזנים ממשפחה זו ניחנים בזרועות ציד חשופות ומרובות, מה שמקנה להם מראה של מרבד דשא או של שושנת ים. זנים ממשפחה זו לרוב לא קשים במיוחד לגידול ומסתגלים היטב לחיים באקווריום, אך מעט רגישים לרמות פוספאט, קלציום ואלקליניות בלתי הולמות, ולשינויים חדים בתנאי סביבתם. לרוב אלמוגים אלו צבעוניים מאוד ולכן הפכו למבוקשים במיוחד בקרב מגדלים.

זן זה שייך לסוג דשאן - Euphyllia, שהזנים בו לרוב חיים במושבות בעלות צורה מעוגלת ובונים שלדים בצורת קירות דקים או עמודים, שבקצותיהם יושבים הפוליפים. הזנים בסוג זה ניחנים בפוליפים בשרניים שמסוגלים להתנפח הרבה מעבר לגודל שלדיהם, עם זרועות ציד חשופות במגוון צורות המכסות את פניהם. הזנים בסוג זה מתיישבים בטבע באיזורים שונים בשונית אך מעדיפים אזורים ללא זרימת גלים חזקה, לכן יעדיפו זרימה בינונית באקווריום, והם הוכיחו עצמם כסתגלנים לרמות תאורה שונות. זנים מסוג זה ניחנים בזרועות תקיפה באורך של יותר מ30 ס"מ בהן ישתמשו בכדי להרוג אלמוגים סמוכים. זהירות - זנים מסוג זה יכולים לעיתים לצרוב בני אדם וצריבתם דומה לצריבת מדוזה.