גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כיתבו את האימייל שלכם לצורך שחזור הסיסמה
עגלת קניות
שם
מחיר
כמות
מחק
אשר ושלם

דגי גופי - Guppy

שם מדעי Poecilia reticulata
צבע שלל צבעים
מאפייני מים 18-30 צלסיוס, dKH 5-25, pH 6.5-8.0
גודל עד 4 ס"מ בממוצע למרות שמסוגל להגיע ל 6 ס"מ
קושי גידול קל עד בינוני - עמיד ומסתגל בקלות לחיים באקווריום
משפחה גמבוזיים - Poeciliidae
מקור חוות גידול
גודל אקווריום מ30 ליטר לבוגר, מ100 ליטר לקבוצה. מידות אקווריום מומלצות 70X40X40 ומעלה
אישיות שקט ולרוב לא פוגע בדיירים אחרים באקווריום.
מזון אוכל כל - בטבע ניזון מחסרי חוליות ורפש
הערה קל לגידול ורבייה ומתאים למגדלים מתחילים.

גופים יפים ופופולאריים ביותר באקווריום

אז... מי זה דג גופי?

מדובר בדג ממשפחת הגמבוזיים - Poeciliidae , משפחת אידרונאים שכוללת כיום יותר מ40 סוגי דגים מאפריקה ומרכז ודרום אמריקה. כל המינים ממרכז ודרום אמריקה למעט אחד (Tomeurus gracilis) משריצים וולדות חיים במקום להטיל ביצים כרוב הדגים, לכן זכו לשמם העממי – דגים משריצים.

דג זה שייך לסוג פציליה -Poecilia, שמשמעו צבעוני. סוג זה כולל את המולים, הגופי ואת הגופי אנדלרי. המינים בסוג זה מפגינים סתגלנות גבוהה כאשר מדובר בתנאי המים, וחלקם אף מסוגלים לעבור ממים מתוקים למים מלוחים ולהיפך. הדגים מסוג זה מצויים במגוון אזורי מחייה במרכז ודרום אמריקה וכולם משריצים וולדות חיים.

איך מטפלים בדגי גופי?

דגים אלו לא רגישים לתנאי המים אך מומלץ להכניסם רק לאקווריום מבוסס. כל עוד מדובר בדגים ממקור מהימן ותנאי המים הולמים לא יהיו בעיות מיוחדות בגידולם. צמחים יעזרו לדג הגופי להתאקלם מהר יותר לאקווריום.

עם מי ניתן לשלב את דגי הגופי?

ניתן לשלב עם דגים שקטים, אך דגים תוקפניים יכולים לפגוע בו. ניתן לשלב עם משריצים אחרים (יכולות להיווצר הכלאות) ומומלץ לגדל בקבוצות. לרוב לא יפגע בשרימפסים וחסרי חוליות אחרים או בצמחים.

הגופי הוא אחד מדגי הנוי המוכרים והנפוצים ביותר שמגדלים כבר יותר מ100 שנה, עם מגוון זנים מבוייתים בשלל צבעי הקשת אשר החליפו כמעט לחלוטין את הזנים הטבעיים באקווריום הביתי. בטבע מצוי במגוון עצום של אזורי מחייה החל מביצות ושלוליות וכלה בנחלי הרים, עם תפוצה בחלק הצפוני של דרום אמריקה, בחלק הדרומי של מרכז אמריקה ובאיים הקריביים. הגופי שוחרר למקווי מים בארצות שונות בכדי להילחם ביתושים (בעיקר ביתושי מלריה), וקיימות אוכלוסיות פרא ביותר מ 50 ארצות בכל היבשות למעט אנטרקטיקה.

בטבע הגופי ניזון בעיקר מחרקים, פלנקטון ורפש. מדובר בדג שקט ורגוע החי בקבוצות בטבע ומומלץ לגדלו בקבוצות גם באקווריום. מדובר בדג סתגלן החי בטבע במגוון רחב מאוד של אזורי מחייה, והוא מסוגל לחיות אפילו במים מליחים עד כ3/4 מי ים, ואם מתרבה במים מליחים הצאצאים מסוגלים לחיות במי ים. למרות סתגלנותו יהיה רגיש לטמפרטורות נמוכות לכן יידרש מחמם באקווריום.