גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כיתבו את האימייל שלכם לצורך שחזור הסיסמה
עגלת קניות
שם
מחיר
כמות
מחק
אשר ושלם

נופוקס 1 ליטר - NO3:PO4-X

גודל 1 ליטר
מחיר₪ 100.00
האם במלאי:כן

תוסף להורדה טבעית של ניטראטים ופוספאטים ולטיפול באצות טורדניות

NO3:PO4-X "נופוקס"

X-PO4:NO3 הוא קומפלקס ייחודי של מספר תרכובות פחמן ואלמנטים אורגניים, שמאפשר הפחתה ביולוגית מבוקרת של הנוטריינטים החיוניים לאצה (ניטראט ופוספאט), ע"י חיידקים הקיימים באופן טבעי באקווריום.
הניטראט הופך בתהליך הפירוק לגז חנקן, אשר משתחרר לאוויר. הפוספאט עובר ספיחה ע"י החיידקים ובסוף התהליך מוסר מהמערכת ע"י פורק החלבונים.
הבקרה העדינה על רמות הניטראט והפוספאט מתאפשרת ע"י מינון מדוד של X-PO4:NO3 .הדבר מבטיח שינוי הדרגתי ברמות הנוטריינטים ושמירה מדויקת על הרמות, בצורה זו נמנע הרס של אוכלוסיות הזואוקסנטלה, שעלול להוביל לפגיעה ברקמת האלמוג, עקב קרינה חזקה והרעבה של האלמוג.

בשונה ממשטרים נמוכי נוטריינטים אחרים, שימוש נכון ב X-PO4:NO3 ישמור על המארג המיקרוביאלי הנחוץ והמועיל לריף. X-PO4:NO3 מומלץ לשימוש כמקור פחמן עבור כל הדה-ניטראטורים המבוססים על פחמן.
אין להשתמש ב X-PO4:NO3 עם דה-ניטראטורים מבוססי גופרית, או יחד עם סופחי ניטראט ו/או סופחי פוספאט. זאת מכיוון שהשיטות השונות להורדת ניטראט ופוספאט עלולות להפריע אחת לשנייה.

 

ערכות הבדיקה השייכות לתוכנית Management Algae

 • ערכת ניטראט פרו (Nitrate Pro) היא ערכה קולורימטרית השוואתית מתקדמת עם יכולת הפרדה גבוהה של 0.125 ppm.
  ערכת פוספאט פרו (Phosphate Pro) היא ערכה קולורימטרית השוואתית מתקדמת עם יכולת הפרדה גבוהה של 0.005 ppm.

 

הוראות כלליות לבדיקת ניטראט ופוספאט ולשימוש בNO3:PO4-X

 1. יש להשתמש ב X-PO4:NO3 אך ורק על פי ההוראות המצורפות.
 2. יש לבצע בדיקות רק עם ערכות בעלות יכולת הפרדה גבוהה (מומלץ ברמת דיוק של 02.0 ppm .Red Sea של Phosphate Pro ו Nitrate Pro הבדיקה ערכות כגון), לניטראט ppm 0.25 ו לפוספאט
 3. טבלת המינון של X-PO4:NO3( מודפסת על גב המוצר( מבוססת על טיפול ב 100 ליטרים של מים. יש להעריך את נפח המים בכל המערכת (אקווריום וסאמפ ללא נפח הסלעים החיים) על מנת לחשב מינון מתאים לאקווריום האישי.
 4. יש להוסיף את X-PO4:NO3 לסאמפ. במידה ואין סאמפ יש להוסיף את X-PO4:NO3 באיטיות לאיזור עם זרימה חזקה, על מנת למנוע מגע ישיר עם האלמוגים.
 5. יש להשתמש בפורק חלבונים המתאים לנפח המערכת והעומס הביולוגי, על מנת לשמור על רמת חמצון גבוהה של המים ולהוציא עודפי חומר אורגני חיידקי מהמים.
 6. יש להוסיף את X-PO4:NO3 על בסיס יומי, על מנת למנוע הרעבה והרס של אוכלוסיית החיידקים המורידים את רמות הניטראט והפוספאט. במידה ולא התבצעה הוספה של מנה יומית אחת או יותר, אין להכפיל או לפצות על המינונים, אלא להמשיך לתסף במינון היומי הרגיל.
 7. לקבלת תוצאות אופטימליות מומלץ להשתמש במשאבת מינון להוספת X-PO4:NO3 .יש לוודא שהמיכל והצינורות מתאימים לשימוש הנחוץ )מיכל אקרילי, למשל, אינו מתאים( ושהמיכל ניתן לסגירה כמעט מוחלטת, כך למנוע אידוי של התמיסה.

 

הוראות שימוש - NO3:PO4-X

הורדת ניטראט ופוספאט מבוקרת

קיים קשר ישיר בין הורדה ביולוגית של ניטראט ופוספאט, כך שקצב הורדת הניטראט גבוה יותר מזה של הורדת פוספאט. יש לבצע בקרה על המינון של X-PO4:NO3 ע"י ניטור רמות הניטראט.
במערכות עם דלות נוטריינטים, יש צורך לנטר גם את רמות הפוספאט.

מרינה, אקווריום מעורב ואקווריום של פראגים

 • לפני תחילת השימוש ב X-PO4:NO3 יש לבדוק ולתעד את רמות הניטראט באקווריום.
 • יש להתחיל במינון היומי המומלץ על פי הטבלה הבאה, לבדוק את הניטראט בכל שבוע ולהתאים את המינון עד להתייצבות הניטראט בין ppm 1-2.5:

 מינון יומי ml/100L

רמת ניטראט נמדדת (ppm)

 3

 מעל ppm 10

 2

 2.5-10 ppm

 1

 1-2.5 ppm

 • במידה ורמת הניטראט יורדת מתחת ל ppm 1 יש להוריד את המינון ב %50 ולבדוק פעמיים בשבוע עד .1-2.5 ppm בין הערכים להתייצבות.

אקווריום המכיל בעיקר SPS ומערכת דלת נוטריינטים

 • לפני תחילת השימוש ב X-PO4:NO3 יש לבדוק ולתעד את רמות הניטראט והפוספאט באקווריום.
 • יש להתחיל במינון היומי המומלץ, לבדוק את הניטראט בכל שבוע ולהתאים את המינון עד להתייצבות הניטראט על ערך של כ- 1 ppm.
 • יש להמשיך במינון היומי המומלץ ולבצע לפחות שתי בדיקות בשבוע של רמות ניטראט ופוספאט, על מנת למנוע מהערכים לרדת מתחת למינון המינימלי: ניטראט ppm 25.0 ;פוספאט ppm 02.0.
 • כאשר מגיעים אל הרמות הרצויות, יש להמשיך להוסיף מינון יומי מומלץ של X-PO4:NO3 ולהמשיך לנטר רמות ניטראט ופוספאט באופן שבועי.

מינון יומי ml/100L

רמות נמדדת (ppm)

 3

ניטראט מעל 10 ppm

 2

ניטראט מעל 1 ppm ופחות מ 10 ppm

 2

ניטראט מעל 0.25 ppm ופחות מ 1 ppm פוספאט מעל 0.04 ppm

 1

ניטראט מעל 0.25 ppm ופחות מ 1 ppm פוספאט מעל 0.02 ppm ופחות מ 0.04 ppm

 •  כאשר רמת הניטראט יורדת מתחת ל 25.0 ppm או רמת הפוספאט יורדת מתחת ל ppm 02.0 ,יש להוריד את המינון היומי ב %50 ולבדוק פעמיים בשבוע את ערכי הניטראט והפוספאט עד להתייצבות הערכים ברמות
  הרצויות.

 

הנופוקס קל לשימוש, ודורש תיסוף יומי בכמויות קטנות יחסית לחומרים אחרים. עם הזמן הכמות היומית תשתנה בהתאם לרמות הניטראט והפוספאט (ראו הוראות שימוש לעיל), מה שייתן שליטה מדוייקת ותחזוקה הולמת של רמות הנוטריינטים לאורך זמן.

מערכות חדשות, מערכות שלא עברו טיפול ומערכות מבוססות שטופלו בשיטות אחרות יגיבו בצורות שונות לחלוטין זו מזו לתחילת התיסוף בנופוקס, אך עם הזמן רמות הנוטריינטים יתאזנו ללא קשר לנקודת המוצא. עם שימוש נכון וקבוע בנופוקס לא צפויות שום השפעות שליליות על האקווריום ודייריו. אפילו מנת יתר רצינית לא צריכה לגרום לנזק בלתי הפיך כל עוד יש במערכת פורק חלבונים הולם.

 

הערה חשובה:

ירידה בלתי מבוקרת ברמות הנוטריינטים יכולה להרוס את מושבות הזואוקסנטלה ולגרום לנזק לאלמוגים. בכדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר יש להשתמש באופן קבוע בבדיקות אמינות ומדוייקות. ברגע שאלמוגים מתחילים לקבל צבעים טבעיים ולא רק חום אחיד יש לתסף את תזונתם לשמירה על בריאות אופטימאלית. פורק חלבונים יעיל יהיה הכרחי הן להוצאת גושי בקטריות (ואיתם נוטריינטים) והן לחמצון הולם של המים.