גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כיתבו את האימייל שלכם לצורך שחזור הסיסמה
עגלת קניות
שם
מחיר
כמות
מחק
אשר ושלם

צמחי לאוטק, הייטק, מיד טק ושרימפסייה

לאחר שהבנו את היתרונות הרבים של אקווריום צמחייה טבעית, המהווה את אחד מסגנונות האקווריומים היפים ביותר במים מתוקים, נתפנה להתאים ולבנות את המיכל שלנו.

אקווריומי צמחייה מתחלקים למספר סוגים כלליים, שכמובן יכולים ליצור עשרות תתי סגנונות לעיצוב האקווריום:

אקווריום לואו טק

וולסנריה אקווריום לאו טק_20211019112951.560.jpg

האקווריומי צמחייה פשוטים יחסית, אליהם לא נדרשים תנאים מיוחדים מדי. אקווריומים כאלו יכולים להתחיל מאקווריום עם תאורה בסיסית ביותר עם מספר צמחי אנוביה (אנוביה ברטרי, אנוביה ננה) וצמחי מוסים \ שרכים (ג'אווה מוס, טיוואן מוס, ריציה מוס) המחוברים למסלעה או לשורשים באקווריום.

צמח קלסי נוסף לאקווריומי צמחייה פשוטים הוא וולסנריה, צמח חזק ויפה. אקווריומי לואו טק יכולים להיות מורכבים מחצץ קוורץ ותאורה לאקווריום פשוטה יחסית, וכמובן שככל שנשקיע יותר ונשים מצע מדושן לאקווריום ותאורה איכותית יותר נוכל לגדל מגוון רחב יותר של צמחים. בין היתר צמחי שורש וצמחי גבעול ולתת להם תנאים טובים יותר.

 

אקווריום הייטק

המיאנטוס קובה לאקווריום היי טק_20211019112952.060.jpg

אקווריומי צמחייה ברמה גבוהה, מכילים צמחים הקשים יותר לגידול, למשל צמחי דשא מיוחדים כמו המיאנטוס קובה ושלל צמחים "מפונקים" אחרים, כולל מגוון צמחים בגוונים אדומים החיים נהדר באקווריומים כאלו, למשל רוטלה רוטנדיפוליה, היגרופיליה פוליספרמה, לודביגיה רפנס רובין וכו'.

אקווריום שאין תחרות ליופיו, ויש לתת לצמחים בו את התנאים המיטביים בכדי להגיע למצב שבו הצמחים הם ההצגה העיקרית באקווריום. אקווריומים כאלו הינם ברמה הגבוהה ביותר של עיצוב ויופי. יש לקחת בחשבון שהטיפול בהם מורכב יותר מבחינת גיזום תכוף ודישון סדיר.

על מנת להקים אקווריום מסוג זה יש צורך בדשן תת קרקעי, מצע שתילה מדושן מעליו, תאורה חזקה בעוצמה של וואט לליטר (או שליש מזה אם מדובר בתאורת לד), מערכת CO2 ואוסמוזה הפוכה.

 

אקווריום מיד טק

מירופיליום אדום אקווריום מיד טק_20211019112951.544.jpg

בשנים האחרונות גברה הפופולריות של אקווריומים "במעמד הביניים"- מושקעים יותר מבחינת התנאים מאשר הלואו טק הפשוטים אך צנועים יותר מאקווריומי ההיי טק הקלאסיים. 

אקווריומים מסוג זה אמנם לא יכולים לחקות את האקווריומים ברמה הגבוהה ביותר, אך לרוב מדובר בשילוב של דשן תת קרקעי, מצע מדושן עם תאורה איכותית יותר מהבסיסית שמגיעה עם האקווריום.

מדובר בחיזוק על ידי פסי לד של לייט לג'אוול המאפשרים שליטה מלאה בתאורה באקווריום. אקווריומים מסוג זה מתוחזקים גם הם על ידי דישון אחת למספר ימים, ומאפשרים מגוון רחב של צמחים לגידול, כולל צמחים אדומים חזקים יחסית כמו אלטרנטרה ריינקי או אמניה גרסיליס.

 

אקווריום שרימפסייה

אקווריום נאנו צמחייה_20211028084512.248.jpg

סגנון אקווריום נוסף שנפוץ בשנים האחרונות הוא אקווריום שרימפסייה המיועד לחסרי חוליות (שרימפסים) בלבד. מדובר באקווריום מיוחד ויפיפיה, לרוב מיועד לנפחים קטנים יחסית של עד 60 ליטר למרות שניתן ליישם אותו בכל גודל אקווריום.

אקווריום מסוג זה משתלב היטב עם צמחייה כגון אנוביה, מוסים וטחבים, מגוון רחב של סלעים לאקווריום וגזעים מיוחדים, צמחי דשא למיניהם, קריפטוקורין וונדטי. התחזוקה של אקווריום זה שונה מעט משל אקווריום ממוצע ולכן מומלץ בחום להיעזר בצוות החנות.

להשלמת הנושא מוזמנים לקרוא את המדריך להקמת אקווריום צמחיה.

לכל שאלה/בקשה/ייעוץ/הקמה/בנייה ותהליך ליווי מוזמים ליצור קשר או להגיע אלינו לחנות!