גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כיתבו את האימייל שלכם לצורך שחזור הסיסמה
עגלת קניות
שם
מחיר
כמות
מחק
אשר ושלם

פילטרים לאקווריום, מערכות אוסמוזה ומדיות

פילטר לאקווריום

פילטר לאקווריום הוא לב המערכת! הוא אחראי על ניקוי וסינון המים, הן ברמה המכאנית (סינון לכלוכים פיזיים), הן ברמה הביולוגית (סינון רעלים הקיימים במים כתוצאה מהפרשות הדגים וכדומה), והן ברמה הכימית (סינון ריחות רעים מהאקווריום). פילטרים באקווריום מכילים סננים: המדיות הביולוגיות בתוכו הן העיקר ותפקידן לפרק את הרעלים שבמים, הפרלון או הספוג מסננים את הלכלוך והפחם מסנן כימית ועוזר להיפטר מריחות רעים!

פילטרים לאקווריום מתחלקים ל- 2 קטגוריות עיקריות: פילטר פנימי ופילטר חיצוני:

פילטר פנימי מיועד לאקווריומים בעלי נפח קטן, עקב היותו זול יותר מהחיצוני. ככלל אצבע, פילטר פנימי מתאים לאקווריום בנפח של עד כ 100 ליטרים (כמובן שתלוי הסוג וכמות דגים). במידה ובוחרים בקטגוריה זו אנו ממליצים לרוב על פילטר מפל מכיוון שאינו תופס מקום במיכל, פילטר ספוג נהדר לשרצים שרימפסיות ודגי קרב, ופילטר פנימי קלאסי כתלות בגודל ובכמות הדגים.

הסוג השני והטוב יותר הינו פילטר חיצוני היושב מחוץ לאקווריום. יתרונו העיקרי הוא בנפח הגדול שלו שמאפשר כמות גדולה של הסננים שהזכרנו קודם. כשמדובר באקווריומים גדולים, כמות דגים גדולה, דגים מלכלים כמו ציקלידים או דגים רגישים כמו דיסקוסים, חובה להשתמש בפילטרים איכותיים אלו. יתרונם הנוסף הוא שהם נסתמים ונדרשים לניקוי לעיתים רחוקות בהרבה!

אז איזה פילטר מתאים לאקווריום שלי, חיצוני או פנימי? אצלנו בנטפיש תוכלו למצוא את כל המידע הדרוש לבחירה הכי מתאימה עבור האקווריום שלך לשמירה על ניקיון מי האקווריום.
רוצים לקבל ייעוץ והדרכה? שלחו מייל, התקשרו למספר 03-5595679 או פשוט תגיעו אלינו לחנות בכתובת: הרוקמים 40, א.ת. חולון. (*ניתן לרשום "נטפיש" בוויז)