גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כיתבו את האימייל שלכם לצורך שחזור הסיסמה
עגלת קניות
שם
מחיר
כמות
מחק
אשר ושלם

מבוא לסוגי הדגים לאקווריום ‏

כמעט כל אחד שמע על דגי זהב, ורובנו מכירים את הקרפיון והמושט מהמכולת, אך מעטים יודעים על המבחר העצום של דגי הנוי שניתן להיתקל בהם באקווריום הביתי. מבחר זה כולל אלפי זנים בשלל גדלים וצבעים, עם שלל סוגי אופי ומזונות מועדפים, ועם שלל דרישות שונות מבחינת ציוד וטיפול.

גודלם של הדגים יכול לנוע מגודל של ציפורן ליותר ממטר אורך ו10 קילו במשקל. חלקם יכולים לשרוד אפילו בשלוליות עם מים מזוהמים, בזמן שאחרים יגוועו אפילו ברמות הלכלוך הנמוכות ביותר. אחדים לא יפגעו בזבוב בזמן שאחרים יהרגו כל דג אחר שננסה לשים באותו אקווריום. כל אלו הן רק חלק מהסיבות לחקור לעומק את אופיים ודרישותיהם של הדגים שנרצה לגדל, ובתור התחלה הבא נעיף מבט על הסוגים השונים של דגים בהם נוכל להיתקל באקווריום הביתי.

סוגי דגים

הסוג הנפוץ ביותר של דגי אקווריום הוא דגים שחיים במים מתוקים. דגים אלו באים לרוב מאזורים אקזוטיים כמו המזרח הרחוק, הג'ונגלים של אפריקה או יערות הגשם באמזונס, וניחנים בשלל צורות וצבעים. אניני הטעם וחובבי האתגרים יתעניינו לפעמים גם בדגי המים המלוחים, אשר דורשים אקווריום מים מלוחים וכמובן ציוד מיוחד לאקווריום אך ניחנים בצבעים מרהיבים שיהפכו כל אקווריום למרכז העניינים. ולבסוף קיימים גם דגים שבאים ממים מליחים, כמו היבשתנים והארצ'רים שמקורם בשפכי נהרות ובביצות מנגרוב, ואלו מהווים עניין בעיקר עבור חובבי הלא שגרתי. דגי המים המליחים לרוב ניחנים בצבעים פשוטים יחסית ובמראה מוזר בהשוואה לחבריהם מהנהר ומהים, אך קשה להתחרות עם הייחודיות של דג שמבלה את רוב זמנו ביבשה או אחד שצד חרקים עם סילוני מים.

איך לבחור נכון דגים לאקווריום?

כאשר בוחרים לראשונה את סוג הדגים שברצוננו לגדל, חובה להתחשב בהשקעה שתידרש הן מבחינת הזמן והן מבחינת הכסף. אקווריום קטן שכולל בתוכו מגוון זנים של דגי מים מתוקים יהיה קל יחסית לתחזק בהשוואה לאקווריום עם דגי מים מלוחים. גם דגי מים מליחים לא קל לגדל וידרשו השקעה כספית רצינית בבניית אקווריום שיתאים לצרכיהם. מעבר לכך, יהיה עלינו להתחשב גם בגודל הדגים שברצוננו לגדל כיוון שאקווריום מים מלוחים קטן יכול להיות זול בהשוואה לאקווריום מים מתוקים לדגים גדולים. ולבסוף, אם ברצונכם לגדל לא רק דגים אלא גם צמחים או אלמוגים, אז כדאי מאוד להצטייד לא רק בכמות הולמת של זמן וכסף אלא גם בלא מעט ניסיון בגידול דגים.

מוזמנים לקרוא גם על: סוגי דגים לאקווריום מים מתוקים