גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כיתבו את האימייל שלכם לצורך שחזור הסיסמה
עגלת קניות
שם
מחיר
כמות
מחק
אשר ושלם

אלמוגים לאקווריום מים מלוחים

אלמוגים חיים הינם הבסיס הקיומי החשוב ביותר בשוניות מים מלוחים בטבע ובאקווריום.

אנו בנטפיש מייבאים אלמוגים חיים מכמה איזורים בעולם. כל המשלוחים מגיעים עם תעודת CITES המאשרת שהאלמוגים הוצאו באופן חוקי מהמדינה ובהתאם לאמנת CITES.

כמו כן אנו מייבאים אלמוגים מאינדונזיה אשר גודלו בשבי - דבר המקטין את הפגיעה בשוניות האלמוגים בעולם. לייעוץ אישי מוזמנים ליצור קשר או להתקשר 03-5595679.

גידול אלמוגים באקווריום

השוני בין האלמוגים משתנה ממקום למקום ותלוי באיזור בו הם גדלו. ההצלחה בגידול אקווריום עם אלמוגים חיים תלוי במתן סביבה אידיאלית הדומה ביותר למה שמצוי בטבע. באוקיאנוסים ישנם מקור קבוע של מינראלים, ויטמינים ושאר תוספות, חלק מתוספות אילו הכרחיים לגדילה של אלמוגים וחסרי חוליות. תוספים אשר אנו מוסיפים לאקווריום באים לחקות את מה שמצוי באוקיאנוסים ולספק מקור תזונה ולאפשר גדילה נכונה עבור האלמוגים ושאר חסרי החוליות באקווריום.

סוגי אלמוגים לאקווריום מים מליחים

  • אלמוגי SPS - הם אלמוגים בעלי פוליפים קטנים אשר גדלים על שלד קשיח. ברובם נראים כמו ענפים של עצים או משטחים בכל מיני צורות. אלמוגי SPS נחשבים לקשים יותר לגידול ולכן לא מומלצים לחובבים המתחילים.
  • אלמוגי LPS - אלמוגי LPS גדולים יותר ובעלי פוליפים גדולים אשר נפתחים בהתאם לרמת האור, הזרימות ומיקומם באקווריום. רוב אלמוגי ה LPS מצויידים בזרועות ארוכות אשר בעזרתם מונעים מאלמוגים אחרים להתקרב אליהם.
  • אלמוגים רכים - אלמוגים רכים גדלים במהירות יחסית באקווריום והינם אלמוגים חזקים מאוד, כמו כן הם מתאימים לחובבים המתחילים. יש למקם אלמוגים רכים במרחק כדי לתת להם מקום לגדול ולמנוע צריבות בין האלמוגים.
  • פיטריות - אלמוגי פיטריות מאוד קלים לגידול ובכך מתאימים לחובבים המתחילים.
  • פוליפים - אלמוגי פוליפ הינם מושבות של פוליפים על סלע. אילו אלמוגים חזקים מאוד אשר ניזונים מאצות פוטוסינטזיות שגדלות עליהם. אלמוגים אילו דורשים אור בינוני עד חזק וחלקם גם ניזונים מארטמיה (Brine Shirmps).