גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כיתבו את האימייל שלכם לצורך שחזור הסיסמה
עגלת קניות
שם
מחיר
כמות
מחק
אשר ושלם

אלמוגים- מהם ואיך מגדלים אותם באקווריום?

אלמוגים חיים הינם הבסיס הקיומי החשוב ביותר בשוניות מים מלוחים בטבע ובאקווריום.

אלמוגים לאקווריום מים מלוחים

אלמוגים הם בעלי חיים בים ובאוקיינוס שחיים בקבוצות הנקראות פוליפים. הם מייצרים מבנים קשים הנקראים "שלדים" באמצעות חומרים כמו גיר. מבנים אלה הם כמו בתים נעימים לצמחים זעירים כגון אצות. הצמחים גורמים לאלמוגים להיראות צבעוניים. חלק מהאלמוגים בונים "בתים גדולים"- שוניות, שהם כמו ערים מתחת למים עבור הרבה יצורי ים. אלמוגים, קשים ורכים כאחד, חשובים לשמירה על בריאות האוקיינוס ועוזרים לבעלי חיים ימיים רבים בכך שהם מספקים להם מקום בטוח לחיות בו. 

הוספת אלמוגים לאקווריום מייפה את האקווריום ויש גם יתרונות נוספים. אלמוגים בצבעים תוססים, הופכים את האקווריום לגן עדן תת ימי שובה לב. מעבר לאסתטיקה, האלמוגים מספקים מחסה ומקומות מסתור חיוניים לדגים, ויוצרים בית גידול דינמי ונעים. הם תורמים למערכת אקולוגית בריאה באקווריום על ידי ספיגת פחמן דו חמצני ושחרור חמצן, מה שמבטיח שגשוג של אוכלוסיית האקווריום. אלמוגים גם מעודדים צמיחה של מיקרואורגניזמים מועילים, ומקדמים סביבה מאוזנת. נוכחות האלמוגים באקווריום היא לא רק קישוט- מדובר בטיפוח עולם תת-ימי תוסס, שתורם רבות לאיזון באקווריום.

אנו בנטפיש מייבאים אלמוגים חיים מכמה איזורים בעולם. כל המשלוחים מגיעים עם תעודת CITES המאשרת שהאלמוגים הוצאו באופן חוקי מהמדינה ובהתאם לאמנת CITES.

כמו כן אנו מייבאים אלמוגים מאינדונזיה אשר גודלו בשבי - דבר המקטין את הפגיעה בשוניות האלמוגים בעולם. לייעוץ אישי מוזמנים ליצור קשר או להתקשר 03-5595679.

גידול אלמוגים באקווריום

השוני בין האלמוגים משתנה ממקום למקום ותלוי באיזור בו הם גדלו. ההצלחה בגידול אקווריום עם אלמוגים חיים תלוי במתן סביבה אידיאלית הדומה ביותר למה שמצוי בטבע. באוקיאנוסים ישנם מקור קבוע של מינראלים, ויטמינים ושאר תוספות, חלק מתוספות אילו הכרחיים לגדילה של אלמוגים וחסרי חוליות. תוספים אשר אנו מוסיפים לאקווריום באים לחקות את מה שמצוי באוקיאנוסים ולספק מקור תזונה ולאפשר גדילה נכונה עבור האלמוגים ושאר חסרי החוליות באקווריום.

סוגי אלמוגים לאקווריום מים מליחים

  • אלמוגי SPS - הם אלמוגים בעלי פוליפים קטנים אשר גדלים על שלד קשיח. ברובם נראים כמו ענפים של עצים או משטחים בכל מיני צורות. אלמוגי SPS נחשבים לקשים יותר לגידול ולכן לא מומלצים לחובבים המתחילים.
  • אלמוגי LPS - אלמוגי LPS גדולים יותר ובעלי פוליפים גדולים אשר נפתחים בהתאם לרמת האור, הזרימות ומיקומם באקווריום. רוב אלמוגי ה LPS מצויידים בזרועות ארוכות אשר בעזרתם מונעים מאלמוגים אחרים להתקרב אליהם.
  • אלמוגים רכים - אלמוגים רכים גדלים במהירות יחסית באקווריום והינם אלמוגים חזקים מאוד, כמו כן הם מתאימים לחובבים המתחילים. יש למקם אלמוגים רכים במרחק כדי לתת להם מקום לגדול ולמנוע צריבות בין האלמוגים.
  • פיטריות - אלמוגי פיטריות מאוד קלים לגידול ובכך מתאימים לחובבים המתחילים.
  • פוליפים - אלמוגי פוליפ הינם מושבות של פוליפים על סלע. אילו אלמוגים חזקים מאוד אשר ניזונים מאצות פוטוסינטזיות שגדלות עליהם. אלמוגים אילו דורשים אור בינוני עד חזק וחלקם גם ניזונים מארטמיה (Brine Shirmps).